
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reference Type | External |
| Core Architecture(core/core processor) | R-2R |
| Interface Type(Data Interface) | Parallel |
| Analog Supply Voltage | 14.25 V to 15.75 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Settling Time | 5 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1282
Distributors
pcbx
Unit Price$40.39504
Ext.Price$40.39504
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $40.39504 | $40.39504 |
| 10 | $33.41088 | $334.10880 |
| 25 | $32.26759 | $806.68975 |
| 50 | $31.32776 | $1566.38800 |
| 100 | $30.41530 | $3041.53000 |
| 300 | $29.52942 | $8858.82600 |
| 500 | $28.66934 | $14334.67000 |
| 1000 | $27.83392 | $27833.92000 |
